.

.

Аполон 122T Серија Бронза Свет Вентил, Класа 150, Внатрешно, Унија Хаубата, 2-1/2 NPT Женски

Аполон 122T Серија Бронза Свет Вентил, Класа 150, Внатрешно, Унија Хаубата, 2-1/2 NPT Женски

DEN 18877.68
Залиха

Внатрешно свет вентил со зголемувањето на матични унија и хаубата за вклучување/исклучување на actuation и протокот на контрола (throttling) во гасоводот.Бронза вентил тело и PTFE седиште за сила и отпорност на корозија. 300 фунти на квадратен инч (мерач) (psig) за ладно работен притисок (CWP) и 150 psig за пареа работен притисок (SWP).Унија хаубата за поедноставена инспекција на вентил за внатрешни работи.Женски Национален Цевка Коси (NPT) теми на двата краја за поврзување на машки навој за цевки.Конектор Тип : Навој | Item Должина String : 6.6 Инчи | Дел Број : 3322901.

R

Избор на клиент