.

.

P20/15 Мала Големина Холдинг Electromagnet Електромагнетниот Лифт 2.5 Kg 12V DC 3W

P20/15 Мала Големина Холдинг Electromagnet Електромагнетниот Лифт 2.5 Kg 12V DC 3W

DEN 191.76
Залиха

Електрични кревање на магнет.Моќен и компактен.Мазна и рамна површина.Ниска потрошувачка и сигурен.Широко се применуваат во automations : собранието линија, сортирање машина, механичка рака, експериментални facilit.Опис : Електрични кревање магнет Моќен и компактен Мазна и рамна површина Ниска потрошувачка и сигурен Широко се применуваат во automations : собранието линија, сортирање машина, механичка рака, експериментални објект, итн Влезен Напон : 12 V DC Струја : 0.25 На Потрошувачка на Енергија : 3 W Држи Сила : 25 N / 5.6 lbs Дијаметар : Прибл. 0.8 инчен / 20 мм Центар Дијаметар : Прибл. 0.3 инчен / 8 mm Висина : Околу. 0.6 инчен / 15 mm Доведе Должина : Околу.9.1 инчен / 23 см Тема Големина : M3 Модел : ZYE1-P20/15 Материјал : Метал Боја : Хром Пакетот Вклучува : 1 x Држи Electromagnet.

R

Избор на клиент