.

.

Foxx Живот Науки 385-2216-ОЕМ Hydrophobic PTFE EZFlow Шприц Филтер Примерок Првично, 25 мм Дијаметар.2 µm Големината на Порите (Пакување од 100)

Foxx Живот Науки 385-2216-ОЕМ Hydrophobic PTFE EZFlow Шприц Филтер Примерок Првично, 25 мм Дијаметар.2 µm Големината

DEN 630.48
Залиха

Филтер дијаметар : 25ММ.Филтер материјал : hydrophobic PTFE.Филтер за големината на порите : 2µm.Земја на потекло : сад.EZFlow 13mm, 25мм, и 33mm примерок првично шприц филтри се дизајнирани за воден и органски решение примероци.Примерокот првично шприц филтри се користат за појаснување и честички отстранување од примероци пред инструментални анализи како што се HPLC, IC, и GC.Овие шприц филтри се достапни во различни мембрански филтер материјали, нуди во 0.2 µm или 0.45 µm пора големини.Филтерот мембрани се засили со полипропилен домување со женски Луер-lok влезот и машки Луер лизга штекер.Сите материјали се во согласност со USP Класа VI Стандарди.Засилен Класа VI полипропилен домување која драматично го намалува пука.Foxxs EZFlow Шприц Филтри функција женски Луер-lok влезот и машки Луер лизга штекер за да се обезбеди безбедна конекција до шприц.Лесно се идентификуваат мембрана видот и големината на порите на нашиот голем филтрација област.Повеќето од Foxx филтри се, исто така, боја кодирани со мембрана.Нашите капа карактеристики удобна рачка за транспорт и голем отвор за било страна големина.Исто така, на етикетата е лесен-за-читање и колор-кодирани, кој им овозможи на корисниците брзо да се идентификуваат мембрана видот и големината на порите.Конечно нашата сад е лесен начин да ги чува сите ваши шприц филтри во погодно место.

R

Избор на клиент