.

.

Надворешни V. 92 56K Dial Up USB Аналогни Факс Модем Компатибилен за Победа 10, DriverGenius UM02

Надворешни V. 92 56K Dial Up USB Аналогни Факс Модем Компатибилен за Победа 10, DriverGenius UM02

DEN 863.76
Залиха

USB Контролер Податоци/Факс Модем - Компатибилен за Победа 10, 8.1, 8, 7, XP & Mac Intel 10.9 да Mac OS Intel10.10 (Не за Mac Intel 10.12-10.13).Надворешни 56 K USB Модем - цената на пренос до 56 Kbps (долу) и 33.6 Kbps (ап), Факс стапки на пренос на 14.4 Kbps.Додадете dial-up поддршка на лаптоп или десктоп компјутер кога широкопојасен пристап не е достапен.Напојува директно од домаќинот USB порт, полна брзина (12 MHz) USB интерфејс, компатибилен со USB 2.0. Answer : ___________________________ Note : Некомпатибилни за Mac Intel 10.12, Mac Сиера или 10.13 Висока Сиера, иако таму се уште се обид начин на факс од Сиера и Висок Сиера со модем.Поврзете го телефонот линија, dial-up пристап на интернет.Бирате што е најмногу примитивни 56 K пристап до Интернет, не тековната широкопојасен интернет ADSL.Испраќање и примање факсови.Софтвер од трети лица за поддршка е потребен.Поддршка на Софтвер има Win-факс, исток-факс, AOFAX и така натаму, додека софтверски производители поддршка core Conexant 93010 на производи може да се користи.Поддршка оперативен систем : компатибилен за Win NT 4.0, Win 2000, 2003, Win XP, Vista, Win7 (32-bit, 64-bit), Win 8 & Mac 10.9 да 10.10. Ако сакате да бидат поврзани со 10 Победи, ние ви предлагаме ажурирање на Microsoft recommends верзија 1809 OS(Build : 17763.437).Штедите систем ресурси со хардвер-базирани процесирање на сигналот во Согласност со заедничките податоци/факс комуникација стандарди за во близина на универзална компатибилност.Компактен, пренослив дизајн го прави USB Факс Модем лесен и удобен за употреба во тесни простори или додека патуваат.Додадете dial-up поддршка на десктоп, лаптоп, или netbook кога широкопојасен пристап не е достапен.Компактен и лесен дизајн за лесно патување, обезбедува пристап до интернет во руралните средини или далечински локации каде широкопојасен интернет конекции не се достапни.Претвори КОМПЈУТЕР во факс машина способен за испраќање и примање на факсови.Додадете dial-up Пристап на Интернет.Надворешни Факс Модем за КОМПЈУТЕР/Лаптоп.Трансфер на податоци до 56 K(долу) и 48 K(до).Компатибилен за Победа 8.1/8/7/XP.Компатибилен за Mac (Intel) 10.9 да 10.10. Обезбеди Брз поврзете и Модем мрежа-на-Hold функции.Поддршка Авто-Dial, Тон и пулсот бирање, Автоматскиот одговор, Авто се преквалификува.Поддршка за ИДЕНТИФИКАЦИЈА на Повикувачот и впечатлив прстен откривање, Auto format/брзина на сензори. 1 - USB 56 K модем. 1 - RJ11 кабел. 1 - quick-start водич.

R

Избор на клиент