.

.

Пиштол Безбедно Силициум 200 Грам (2 Парчиња) Силика Гел Desiccant, Воена Одделение Одвлажнување, Совршен за Пиштол Складирање, Документ Мудреци, Алатки, Надворешна Опрем?

Пиштол Безбедно Силициум 200 Грам (2 Парчиња) Силика Гел Desiccant, Воена Одделение Одвлажнување, Совршен за Пиштол

DEN 407.76
Залиха

НАШИТЕ DESICCANTS СОГЛАСНОСТ - да се U. S. воена стандард МИЛИ-D-3464 E Тип јас ги користите за да ги зачувувате вашите НАДВОРЕШНА ОПРЕМА; фрли еден во вашиот СКЛАДИРАЊЕ БИН да се задржи облека и важни документи безбедни од влага.Ги користите за да се заштити вашите скапоцени СЛИКИ.Место пакет во вашата ПРОТЕИНИ во ПРАВ за да се задржи од тоа clumping - постојат безброј примени.Силика гел е не-токсични, што значи дека тоа не е отровна ако се јаде.Пакетот е јасно пишува - "НЕ ЈАДАТ" бидејќи (1) не е храна, и (2) тоа би можело да биде гушење опасност.Целиот пакет, гранули или зрнца може да биде поднесена во грлото на мало дете или животно.

R

Избор на клиент