.

.

СП Бел-Уметност Spinbar Тефлон Octagon Магнетно Мешање Бар; 50.8 х 8мм, Бела (F37110-0002)

СП Бел-Уметност Spinbar Тефлон Octagon Магнетно Мешање Бар; 50.8 х 8мм, Бела (F37110-0002)

DEN 174.00
Залиха

Octagonal форма создава повеќе турбуленции и посилна вител од круг, цилиндрична форма или polygonal форма.Тефлон (PTFE) обвивка е хемиски инертен, може да се користи со корозивни хемикалии, и помага да се намали триењето и носат додека се врти.Вграден-во стожерот прстен помага во намалување на вибрации и се носат во текот на мешање.Внатрешни магнет направени од alnico V, некоја легура на алуминиум, никел, железо, и кобалт.Обвивка материјал е одобрен за употреба во храна, лекови и козметика апликации.

R

Избор на клиент