.

.

Сува & Сува 20 Грам [10 Пакети] Храна Безбедно Портокал Укажува(Портокалова до Темно Зелена) Мешани Силика Гел Пакети Dehumidifiers - Батерија Силика Гел Пакети, Desiccants, Влага A

Сува & Сува 20 Грам [10 Пакети] Храна Безбедно Портокал Укажува(Портокалова до Темно Зелена) Мешани Силика Гел

DEN 215.76
Залиха

[СПЕЦИЈАЛНО ПРОИЗВЕДЕНИ ВО ЈАПОНИЈА] 20 грам desiccant пакети може да се покријат околу 2,400 кубни инчи(1.38 кубни метри) том контејнери; Ние препорачуваме ставање на повеќе пакети отколку што се препорачува за екстра заштита; Пакет Материјал е Специјално увезени од Јапонија;(Пакет димензија : 2.6 инчен x 3.8 инчен). [ХРАНА БЕЗБЕДНО, БАТЕРИЈА, И УКАЖУВА] Мешавина од највисоките вршење бела силика гел, монистра и неколку портокал укажува монистра; Портокал монистра ќе се промени до темно зелена кога заситен со влага; Лесно може да се Прочитаат Портокал средства се подготвени за употреба и Темно Зелена значи се замени или реактивирање; Нашите Пакет Материјал е Тестирано под Строга Регулатива за Храна Спецификации. [ULTIMATE ВЛАГА АПСОРПЦИЈА И ЛЕСНО REACTIVATION] Пакет материјал е полу-транспарентно, внатрешните печатени, и солза отпорни со Крајна Влага Апсорпција; Пакет материјал е многу здрав кои можете да ги направите во било кој режим во микробранова печка, дури и висока моќност; За Reactivation, се пече во Рерна за 0,5 2.0 часа во 200 до 250 F или во Микробранова за 2-5 минути во СЕКОЈ РЕЖИМ.(САМО ВО САД). [СПЕЦИЈАЛНИ ДЕБЕЛИНА] Силика гел пакети се чуваат во Resealable Само-Стои Торба за Лесно Складирање и Употреба (Ново дизајнирани воздух тесни запечатување и здрав торба за влага контрола);. [ГАРАНЦИЈА ИНФОРМАЦИИ] Нашите производи се поддржани со нови замена или целосна наплата без временски ограничувања, доколку тие не работат. [Тоа КАКО ДА го КОРИСТИТЕ] Место на вашиот предмети и силика гел пакет во добро затворен сад да се заштити вашиот објекти од влага штета; Храна, Лекови, Витамини, Семки, Ореви, Овошје, Колачи, Зачини, Пет Храна, 3 D Filaments, Сефови, Оружје, Муниција, Канистер, Collectables, Накит, Документи, Облека, Козметика, Книги, Бас, Декорација, Камерата, Види, Електроника, Чевли, и Скапоцености. ㅤ. ㅤ. ㅤ.

R

Избор на клиент