.

.

Sweese 415.101 Стакло филџани кафе - 4PCS Двоен Ѕид Изолирани Чаша за Кафе, Чаша Чај Сет со Рачка, Совршен за Еспресо, Млеко, Cappuccino, 8 мл

Sweese 415.101 Стакло филџани кафе - 4PCS Двоен Ѕид Изолирани Чаша за Кафе, Чаша Чај Сет со Рачка, Совршен за Еспресо,

DEN 767.76
Залиха

ЛЕСЕН, НО НЕ и МАЛО - Еспресо кафе чаши се чувствуваат лесни, но тие се вистински стакло од sweese стакло е направен од устата разнесени borosilicate стакло кое е полесен и потрајни од нормално стакло, чувствувајќи се удобно во раце.ИЗОЛИРАНИ ДВОЕН ЅИД ДИЗАЈН - Двоен слој стакло чаши остане кул да се допре, без гори раце, и без кондензација, таа продолжува потопла и постудено од еден ѕид од стакло и керамика.ШИРОКО се КОРИСТИ - Секој од филџани кафе поставите има 8 унци на rim, која е доволно мала за да одат со еспресо машина како и кафематот, совршен за cappuccino, млеко, чај, кеса.Што повеќе, можете да ги за да одмрзнете во микробранова или сакате да се пие ладна пијалок, безбедно во замрзнувач.Тоа е, исто така, машина за миење садови безбедно, но препорачувам за перење со рака.ИДЕАЛЕН ПОДАРОК - Убаво обликувани и добро спакувани во подарок кутија, овие чаши еспресо може да биде идеален подарок за вашето семејство или пријатели особено за посебни прилики како што се роденден, housewarming, свадба, партии, Ден на Мајката, итн.ДИЗАЈН-Постои мал круг дупка дизајн на дното на чашата кафе, со цел да се спречи стакло чаши пукна кога се користи, им овозможува на стакло за да дишат во процесот.Тоа е затворен, водата не ќе оди во.Safe во микробранова печка, замрзнувач и машина за миење на садови.За да се зачува на долговечноста на стакло, ние го препорачуваме за перење од страна на рака, за да ги избегне силните вода на машина за миење садови уништи силикони се пропустливи.За да се избегне употребата на метални лажици.Sweese двоен ѕид стакло семејство : Само за пребарување за "Sweese + number" ( Sweese 419.101 ).

R

Избор на клиент