.

.

Sony Cyber-Shot DSC-W800 Дигитална Камера (Црна) + Ултра 64GB SDXC Мемориската Картичка, Отпорен на Вода Точка и Пука Камера Случај и Повеќе (8pc Пакет)

Sony Cyber-Shot DSC-W800 Дигитална Камера (Црна) + Ултра 64GB SDXC Мемориската Картичка, Отпорен на Вода Точка

DEN 3118.80
Залиха

20.1 ПРАТЕНИК 1/2.3" Super HAD CCD Сензор; 5x Оптички Зум Објектив 2.7" Јасна Слика LCD 230k-Dot Монитор. 720p HD Видео во 30fps; Оптички Steady Shot Слика за Стабилизација; 360 Sweep Panorama.Лесно Режим Smile Shutter за Авто Насмевка за Фотографирање; Удобен USB Полнење на Батеријата.Пакетот Вклучува : Cyber-shot DSC-W800 Дигитална Камера (Црна), Производител на Додатоци, SD Ултра 64 GB SDXC Мемориската Картичка, Отпорен на Вода Точка и Пука Камера Случај, Микрофибер Крпа.На лесни, црна DSC-W800 Дигитална Камера е компактен точка и пука дека карактеристики 20.1 милиони точки во внатрешноста на 1/2.3" Super HAD CCD сензор и има професионална 5x оптички зум објектив со еквивалентно 35mm фокусна должина на 26-130mm.Светла 2.7" Јасна Слика LCD 230k-dot следење на задната страна ви овозможува јасно да ги видите вашите слики како и високо-квалитетни 720p HD видеа.За повеќе зум, а 10x дигитален зум функција двојки камерата е достигне и Steady Shot Слика Стабилизација со Активниот режим компензира за камерата се тресат за да помогне да се обезбеди појасни слики со минимални blur и ниско ниво на бучава, дури и додека шетаат наоколу.За снимање на уште поширок агол, обидете се да го 360 Sweep Panorama, кој ви овозможува да го притиснете копчето на блендата и понесете вашата камера околу да се соберат во вашиот целиот пејзаж и да ги преземат многу висока резолуција на слики и автоматски да ги комбинирате во една фотографија.Правењето на фотографии никогаш не било полесно.Користете ја камерата е Лесно, Режимот за поедноставување на вашиот menu (мени) и камера на внатрешната водич да одговориме на сите ваши прашања, без носење околу го упатството.За да се избегне недостасуваат оние насмеани лица во вашите снимки, едноставно свртете на Smile Shutter Технологија, која ги зема слика кога насмевка е откриен, врз основа на вашите желби.За лесен за полнење, USB полнењето е достапен со камерата, овозможувајќи ви да го полните вашиот уред право од вашиот компјутер.Пакетот Вклучува : Cyber-shot DSC-W800 Дигитална Камера (Црна) Производителот Додатоци : NP-BN Литиум-јонска Батерија AC Адаптер AC-UB10 C врвка за околу Рака Мулти USB Кабел Дополнителна опрема : SD Ултра 64 GB SDXC Мемориската Картичка Отпорен на Вода Точка и Пука Камера Случај Микрофибер Крпа.

R

Избор на клиент