.

.

Свилен Шик - Colinette Плетење Шема Книга

Свилен Шик - Colinette Плетење Шема Книга

DEN 731.04
Залиха

Плетење на Обрасци за 8 облека и прибор за тинејџери и жените.Избрана Предиво : Colinette Свилен Шик.Инструкциите за да ја сплетам облека во 6 големини од биста 32" - 42".Моделите вклучуваат Шамија, појас, прст-помалку ракавици, tee, резервоар и pullover плус пантофли чорапи и се фрли.Љубов работат со вашата забава furs и eyelash предиво, но треба некои нови проекти?Оваа симпатична плетење шема книга од Colinette предиво, ќе се покаже многу забава. 8 облека и прибор за тинејџери и жените (облека за да поврзана се појавува во 6 големини од биста 32" - 42").Шамија, појас, прст-помалку ракавици, tee, резервоар и pullover плус пантофли чорапи и фрли!Ова беше напишано за предиво Свилен Шик, но може да се замени други eyelash предиво со истиот колосек.

R

Избор на клиент