.

.

Sonar Детектор, Висока Точност Штедење на Енергија, Длабочината на Пронаоѓач LCD Жичен Светлото Висока Дефиниција за Брод за Кајак за Риболов

Sonar Детектор, Висока Точност Штедење на Енергија, Длабочината на Пронаоѓач LCD Жичен Светлото Висока Дефиниција

DEN 873.60
Залиха

[Висока Точност] За точна длабочина читања, риба детектор користи sonar за откривање на длабочината на водата и позицијата на риба. [Мултифункционален] Избор на чувствителност, режимот на штедење на енергија, режимот на чекање, риба алармот, мерната единица, поставките може да биде зачувана по затворањето. [Лесен За Употреба] Фрли на сензорот во вода и да се сврти на екранот на уредот.Ако shoal на риба поминува, тоа ќе се прикаже на длабочината на водата и приближното риба длабочина. [Детектира Вода Состојба] Тоа може да се открие длабочината на вода, на приближно позиција на риба (погоден за сите видови на риба), големината на рибата, краток и високи плевели, песок и камења на дното. [Користи Во Мобилна Кајак] риба детектор може да се користи на мобилни кајак со брзина помала од 5 km (бидете сигурни дека на дното на сензор ниво).Функција : 1. [Детектира Вода Состојба] Тоа може да се открие длабочината на вода, на приближно позиција на риба (погоден за сите видови на риба), големината на рибата, краток и високи плевели, песок и камења на дното.2. [Лесен За Употреба] Фрли на сензорот во вода и да се сврти на екранот на уредот.Ако shoal на риба поминува, тоа ќе се прикаже на длабочината на водата и приближното риба длабочина.3. [Мултифункционален] Избор на чувствителност, режимот на штедење на енергија, режимот на чекање, риба алармот, мерната единица, поставките може да биде зачувана по затворањето.4. [Висока Точност] За точна длабочина читања, риба детектор користи sonar за откривање на длабочината на водата и позицијата на риба.5. [Користи Во Мобилна Кајак] риба детектор може да се користи на мобилни кајак со брзина помала од 5 km (бидете сигурни дека на дното на сензор ниво).Како да го Користите : 1. Притиснете го копчето за да го вклучите on2. Стави sonar сонда во water3. Употреба на инструментот да се прилагоди на sonar откривање depth4. На екранот ќе се прикаже тековната длабочина information Specification : Предмет Тип : Sonar Риба Finder Material : ABSBattery : 4 x 1.5 V AAA (Батерија, Не се Вклучени) Примена : Вода на животните detection Support Јазик : English Display : TN/АНТИ-УВ LCDBacklight : HD LEDUnit на Мерење : Нозе/meter Sensor Зрак Агол : 45 degrees Maximum Длабочина Опсег : Прибл. 328ft / 100m Minimum Длабочина Опсег : Прибл. 2.0 ft / 0.6 m Working Температура : -20℃~70℃ Пакет Листа : 1 x Риба Пронаоѓач (Батерија, Не се Вклучени)1 x Sonar Probe1 x Сонда Holder1 x Одредување Screw1 x Lanyard1 x Прирачник.

R

Избор на клиент