.

.

TISINO TRS Кабел 1/4, 15 ft Квартал инчен 1/4 TRS да TRS Избалансирани Стерео Аудио Кабел Машки да Машки Про Interconnect Кабел, Најлон Плетенка

TISINO TRS Кабел 1/4, 15 ft Квартал инчен 1/4 TRS да TRS Избалансирани Стерео Аудио Кабел Машки да Машки Про Interconnect

DEN 455.76
Залиха

- Плетенка Оклопна : 98. - Високо-Одделение Кислород-Бесплатни Бакар (OFC) за ефикасно ЕМИ и RFI одбивање и флексибилност.Тешки Флексибилни Гума и Најлон Плетенка Јакна Заштитете го Вашиот Кабелски, надворешниот дијаметар на кабелот е 6.Метежот-слободни и издржливи. 24 K Злато позлатен Конектори Обезбеди Ригидност и се Спротивстави на Корозија, да се Обезбеди Највисок Квалитет на Аудио Пренос и да ви Донесе Подобар Звук Искуство. - Приклучок за Контакти : позлатени. - Кабел Диригенти : Гол Бакар.Тешки позлатени Метал 1/4 инчи(6. - Јакна Материјал : ПВЦ т снабдување со енергија. - Памук Предиво Заврши за намалување на бучава, Трајни, и флексибилни ПВЦ надворешниот ракав.35 mm) конектори се спротивстави на корозија, да обезбеди трајност и подобрување на сигнал на пренос, гарантира минимална јачина на косата.одличен избор за љубителите на музиката, Тоа е особено голема за студио или настапи во живо.24 инч), со Врвен квалитет и направен од страна на животната средина-пријателски материјал, Полиетиленска изолација ја подобрува висока фреквенција одговор, силна, флексибилни и издржливи.Машки да машки конектори прави линија надвор е можно со пренесување на аудио од еден уред на друг. - Тешки-должност компоненти, позлатени обезбедуваат супериорен во однос сигнал за пренос и репродукција на звук.Tisino 1/4 да 1/4 TRS Кабел, е дизајниран за да interconnect про аудио опрема и DJ опрема, како што студиото монитори, електрична гитара, бас, или тастатурата на засилувач миксер, засилувачи, и слични уреди со избалансиран телефонски приклучоци. - Приклучок : 6.5% Покриеност. - Ниско-Загуба 98. 1/4 инчи TRS Кабел Кабел компатибилен со повеќето про аудио и дома аудио опрема што е една четвртина-инчен џек, како што се Гитара, Пасивен Звучник, Студио Монитори, Бас, Мандолина, Тастатура, Засилувач, Мешање на Конзола, CD Player.35 mm TRS Машки.За моно, избалансирани сигнали и стерео сигнали, компатибилен со т-кабел.Мек и флексибилен најлон плетенка го прави аудио доведе лесно да се биде свиткан и чуваат.Кислород-Free) Бакарна Линии во комбинација со двојно оклопна овозможи максимална аудио квалитет; намалување на нарушување и сигнал загуба; минимизира се вратите на тежината, толку музика, дијалог и звучни ефекти се секогаш јасни, драматични, детален во одлична сигнал за квалитет.Оваа избалансирана interconnect кабел има машки да машки конектори, што го прави совршен додаток за линија надвор во soundboard миксери, звучници и други турнеи и телевизија звук апликации.

R

Избор на клиент