.

.

Revell 1:72 СР-71A Blackbird

Revell 1:72 СР-71A Blackbird

DEN 642.48
Залиха

Многу детални репродукција.Вклучува пилот седиште и набљудувач фигури.Вклучува Д-21 извидување летало со земјата количка.Waterslide decals со ознаки за USAF.Што може да се види собранието инструкции.Опис на производот Оваа уникатна авион полета во 2, 000 mph на надморски височини, кои се уште се класифицирани.Со високо-технолошки електронска опрема на одборот, се собраа стратешки извидување информации за U. S. Воена за над 25 години.На СР-71 беше развиена од страна на Локхид е Изигравам работи за да го замените У-2 високата надморска височина шпионски авион кој станал подложен на пресретнување од површината-to-air проектили.На СР-71 е многу брзо и со максимална брзина од над 2100mph тоа се уште има многу свет брзина евиденција.Во почетокот на '90-тите години на СР-71 флота беше mothballed но неколку авиони се реактивира со постојаната потреба за екипаж извидување способност.Карактеристики : ознаките вклучени за една USAF авиони. 66 делови во црна и јасно пластика со покрена панел линии.Едно парче на пилотската кабина и када со посебен инструмент-табли, седишта, и седи пилот и набљудувач фигури.Факултативна позиција canopies.Детални опрема за слетување и тркала бунари, издувните млазници и доза шишарки.Вклучува д-21 извидување летало со земјата количка.Од Производителот Овој уникатен авион полета во 2,000 mph на надморски височини, кои се уште се класифицирани.Со високо-технолошки електронска опрема на одборот, се собраа стратешки извидување информации за U. S. воена за над 25 години.

R

Избор на клиент