.

.

Aclorol Универзални AC Адаптер 3V-24V 3А 72W Прилагодливи Напојување DC 3V 5V 6V 9V 12V 24V 100-240V AC/DC Конвертор Различни Префрлување со Поларитетот Конвертор & 14 Совети за 12V 5V LED Светла

Aclorol Универзални AC Адаптер 3V-24V 3А 72W Прилагодливи Напојување DC 3V 5V 6V 9V 12V 24V 100-240V AC/DC Конвертор

DEN 479.76
Залиха

72 W Мултифункционален Адаптер : 72 W 3 V-24 V универзална напојување е опремен со 14 меѓусебно приклучоци, погоден за 90% AC/DC апарати за домаќинство, како што е 3 V да 24 V апарати за домаќинство, аудио засилувач, безжичен рутер, надзор камера, автомобил прочистувач на воздух, 3 D принтер, вода, пумпи, електрични дупчалки, електрични фанови, електрични фанови, мотори, Андроид ТВ Кутија, АДСЛ Мачка, 5 V 12 V LED Светлата ленти.Работна температура : -10 до 50 степен целзиусови степени.Ако постои било каков проблем во процесот на користење или не сакаат овој производ, ве молиме да бидат слободни да контакт.Една година бесплатен замена, грижете се-бесплатно купување. 1 X Обратна Поларитетот Конвертор. DC конектор поларитетот : во внатрешноста на Позитивниот(+), надвор Негативниот(-).Излезен Напон : DC 3 V-24 V.5mm(внатре"+" надвор"-").Температура на чување : -20 до 85 степен целзиусови степени.Снабдувањето со електрична енергија, има доволно моќ и претрпе стареење тестови, со користење на високо-квалитет бакар core жица, не е лесно да се скрши, ефикасно продолжување на животот на напојување. Внатрешна употреба.7mm, DC терминал конектори, Микро-USB, Тип-В различни големина совети одговара за различни електрични апарати добро.Проверка дали вашиот уред е(Внатрешниот : "+", Надворешниот : "-" )или(Внатрешниот : "-", Надворешниот : "+" ).Кабелот за напојување помеѓу моќта тули и DC plug ќе предизвика напон пад од 0.Ние специјално додадена обратна поларитетот конвертор-кабел за електронски уреди кои треба центар излез негативни напојување.Ве молиме да го поставите десно напон пред моќта на вашиот уред. Со други зборови, ако напонот бара од опремата што се користи е 6 V, ве молиме да го прилагодите екранот за да 6.DC Напојување 72 W : Вграден-во интелигентен систем за заштита, со над-струја, во текот-напон, кратки-коло, стабилност и други безбедност за заштита на технологии за заштита на вашата опрема.Текст : AC100 V/220 V 50/60 Hz.5 1 A 1000m A 800m A.5 V 5 V 6 V 9 V 12 V 16 V 19 V 21 V 24 V 2А 3А 1.Прилагодливи Напојување : Влез : AC 100-240 V, 50/60 Hz.Ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро.Ако вашиот уред бара излезна моќност со обратна поларитетот, ве молиме запомнете да го користите обратна поларитетот конвертор-кабел дека ние сме опремени.Женски конектор големина : 5.6 V, па екранот напон е 3.5mm совет и опремени со 14 адаптер приклучок, 5.Излезна Струја : 3А Max. Нашите нормално напојување напон спектар е 3 V~24 V.Ако Внатрешниот : "+", Надворешниот : "-" , тоа не е неопходно да се поврзете резерви поларитетот кабел;.

R

Избор на клиент