.

.

Службен Creality Надградба на Сите Метални Екструдер и Јарец Bowden PTFE Цевки 1.75 mm 3D Печатач Додатоци Комплет со Пневматски Couplers, Кревет на Ниво на Пролет за Ender 3/Ender 3 V2/ Ender 3

Службен Creality Надградба на Сите Метални Екструдер и Јарец Bowden PTFE Цевки 1.75 mm 3D Печатач Додатоци Комплет

DEN 527.76
Залиха

Умре извори се првенствено се користи во умре машини. Вистинска боја на објектот може да биде малку поинаков од сликите кои се прикажани на веб-сајтот предизвикана од многу фактори како што се осветлувањето на екранот на вашиот монитор и светлина од светлината.Кога печатење на флексибилна filaments во Bowden системот, внатрешниот дијаметар на Bowden лагер е еден од критичните карактеристики за успешна печати.Referrring на нашата 7-ми слика да се инсталира, тоа е многу лесно и јасна за да се префрлите на оваа надградена дел на вашата машина.Можете да ги користите алатка за да се намали тоа да биде пократок ако имате потреба од тоа или да го адаптирате топол кревет да биде повисока да се вклопи во изворите.Јарец Премиум XS Bowden Цевки е зајакната со комерцијален мешавина од високи перформанси адитиви.Answer : ___________________________ NOTE : извори се околу 25mm долг, кој е подолг од Creality ender 3/ender 3 pro/ender 3 V2 извори. Постојат многу мали делови во пакетот, за безбедност, ве молиме, чувајте ги подалеку од деца.Creality Надградба на 3 D Печатач Комплет со Јарец Премиум XS Bowden Цевки 1 M, и 4 ПАРЧИЊА Топол Кревет Умре Извори, и Алуминиум Ender 3 Extruderfor Ender-3_Ender-3 Pro_Ender-3 S_Ender-3 V2_Ender-3 Max_CR-10_CR-10-ТИ.Новиот дизајн отстранува пневматски спојка, дозволувајќи им на екструдер и Тефлон цевка да биде директно и беспрекорно поврзани, кој подобрување на печатење ефект.Еден PTFE машина со екстра остар жилет е исто така вклучени за да се обезбеди дека цевка се сече во станот на двете страни.Отстранети пневматски заеднички па како да се зголеми опрема густина, тоа го прави со вчитување на филамент полесно и здодевна.За умре извори, жолта боја тука го претставува тоа на вчитување одделение е светло оптоварување. ✔️【Службен Creality 3 D Продавница】Повеќе од 20 инженери обезбеди 24/7 услуги на клиентите со 12 месеци, ограничен живот и техничка помош.75mm филамент со исклучително прецизна внатрешен дијаметар.На PTFE машина е, исто така вклучени за да се обезбеди дека PTFE се сече во станот на двете страни за да се спречи било какви дефекти или топлина лази кога хранење и retracting.

R

Избор на клиент