.

.

Конектор DB9 RS232 D-SUB Женски Адаптер Сериски 9 Pin Порта DB9 КОЧАН Збег Терминал Конектори Сигнал Модул со Случајот (Женски со Завртки)

Конектор DB9 RS232 D-SUB Женски Адаптер Сериски 9 Pin Порта DB9 КОЧАН Збег Терминал Конектори Сигнал Модул со Случајот

DEN 188.40
Залиха

1. Материјал : Метал, Електрични Дел.Случај може да се спречи краток кола. 2. Удобен : Не е потребно лемење. 3. DB9 Конектор COM port конектор RS232/485 приклучокот. 4. Големина : 48 x 34 x 20mm/1.92 x 1.36 x 0,8 инчи(L*W*H).Тежина : 28g. 5. Широко Апликација : Погоден за pin конекции кои што се потребни да се користи сериски комуникации, како што се Индустриски опрема за контрола, каса, Компјутер, Даночна контрола на машина, Индустриски инструменти, Автоматизација на опрема за контрола.Име на производ : Конектор DB9 RS232 D-SUB Женски Адаптер Сериски 9 Pin Порта DB9 КОЧАН Збег Терминал Конектори Сигнал Модул Со Случајот Опис : Големина : 48 x 34 x 20mm/1.92 x 1.36 x 0,8 инчи(L*W*H); Тежина : 28 G; Кабел Дупка со Дијаметар : 10мм / 0.4"; Боја : црна, Зелена; DB9 женски конектор да завртка терминали.Висок квалитет Ro HS согласност собранието; Жица опсег : 26-16 AWG; Поврзете тип на : Женски со Случајот; Целата девет линии цитирани, одборот јасно означени позитивен број, инсталации поудобно; Сите-бакар DB9 седиште, анти-оксидација, изложување и подобро; Материјал : База : база на бакар и пластични дел Pin насловот и кафез : Месинг Случај : ABS + PC Широко примена 1. Погоден за pin конекции кои што се потребни да се користи сериски комуникации индустриски контрола на производи. 2. Индустриска опрема за контрола. 3. Каса. 4. Компјутер. 5. Даночна контрола на машина. 6. Индустриски инструмент. 7. Автоматизација на опрема за контрола.Пакет се вклучени : 1 x DB9 збег одбор Женски адаптер со случај 1 x Линија Менгеме 2x Завртки 2x Долго завртки.

R

Избор на клиент