.

.

Helicoil Вметнете 18-8 Нерѓосувачки Челик Обединета НАС - 3/4-16 x 2D (1.50) Количина-25

Helicoil Вметнете 18-8 Нерѓосувачки Челик Обединета НАС - 3/4-16 x 2D (1.50) Количина-25

DEN 1204.80
Залиха

Спирален Инсерти се користи за да се зајакне и поправи прислушувани дупки во меки метали.E-Z Lok Спирален Внесува функција силни, отпорни на корозија внатрешни теми.Спирален Инсерти се конструирани да го издржат температури до 800 степени Целзиусови.Спирален Влошки се направени од 18-8 Нерѓосувачки Челик жица која е формирана во дијамант шема за сила и тогаш раната или извиткани во пролет форма.Пред инсталацијата, дијаметар на спирален вметнете ќе биде поголема од прислушувани дупка, но откако правилно инсталиран на вметнете дијаметар намалува дозволувајќи им на спирален вметнете да тема дупка.По инсталацијата, E-Z Lok серпентина внесува ќе остане цврсто на место како радијалната притисок на пролетта изданија.Нерѓосувачки Челик Спирален Навој Инсерти се идеални за апликации кои бараат дополнителна отпорност на корозија, како и автомобилската, храна, пијалоци, како и други чисто-критични апликации.Helicoil Вметнете 18-8 Нерѓосувачки Челик Обединета НАС - 3/4"-16 x 2 D (1.50) Количина-25.

R

Избор на клиент