.

.

USB 3.0 & USB-C Надворешни DVD CD Player Режач Оптички Диск, за Windows 10 8 7 XP, Vista Apple Mac OS Лаптоп & Десктоп Компјутер, 2-во-1 Преносни Pop-Up Двоен Слој 8X DVD+-RW DL 24X CD-R Писател Црна

USB 3.0 & USB-C Надворешни DVD CD Player Режач Оптички Диск, за Windows 10 8 7 XP, Vista Apple Mac OS Лаптоп &

DEN 575.76
Залиха

Тоа не е поддршка ТВ, автомобил играч, Chromebook и не-Windows таблет.Тоа е, исто така наназад компатибилен со USB2.0, со што побрз пренос на податоци брзина (максимум до 5 Gbps) и стабилни перформанси со силна толеранција на грешка.0 технологија со 5 Gbps голема брзина, специјално дизајнирани со двојна порта Тип Ц и USB3 .0, овој DVD-RW вози ви обезбедува висока брзина за пренос на податоци, со силна толеранција на грешка.Тоа не е само на читателот, но, исто така, писател / rewriter / режач за вашите компјутери.Само приклучете го во вашиот USB порт и DVD диск ќе биде откриен.Net тежината е 0.Доаѓа со стандарден со вадење на копчето така што никогаш не ќе мора да се грижите за вашиот диск добивање заглавени во внатрешноста на оваа надворешни CD/DVD оптички диск.Тип : 8 X DVD Режач Вчитување : Послужавник-Вчитување Материјал : Направен од Пластични Боја : Црна Нето димензии : 143mm x 19mm x 147mm Нето Тежина : 325g Бруто Тежина : 400g Гаранција : 1 година Спецификација за Производ Прочитајте Брзина (макс.0 интерфејс 2-во-1, надворешните DVD диск е компатибилна со речиси сите лаптопи, сите-во-едно десктоп и кула на компјутерите со Windows XP/2003/Vista/7/8/10, Linux и Mac OS систем.Овој надворешен уред е тенок, лесен, компактен и пренослив.6 или над систем. 【ПОДДРЖУВА PLUG AND PLAY ФУНКЦИЈА】Не вози и надворешни моќ е потребно.Само приклучете го во вашиот USB порт и DVD диск ќе биде откриен.Тоа не е само на читателот, но, исто така, писател / rewriter / режач за вашите компјутери.Не вози и надворешни моќ е потребно.Повеќе од десет години искуство во оптички дискови ни овозможува да ја имаат способноста да ви обезбеди со премиум квалитет на производите и животниот век професионална техничка поддршка.72 lbs (325g), 0.Ние ја негуваат вашата доверба, ве молиме да бидат слободни да контакт.Поддршка на CD-R, CD-ROM, CD+/-RW, DVD-ROM-от, DVD-R, DVD+/-RW, DVD-R DL, VCD дискови.0 и Тип-C ИНТЕРФЕЈС】Користење на напредни USB3.Вградени кабел дизајн, направен со премиум жица цртање материјал, доволно модерен и нула-доказ exterior.Поддржува Plug and play, лесен за употреба.Ние нудиме една година по продажбата на услугата.) DVD : 8x, ЦД : 24x br> Напишете Брзина DVD-R : 8x, DVD+R : 8x DVD-R DL : 6x, DVD+R9 : 6x DVD-RW : 6x, DVD+RW : 8x DVD-RAM меморија : 5x CD-R : 24x, CD-RW : 16x. 【ВИСОКО КОМПАТИБИЛНИ СИСТЕМИ И УРЕДИ】 Овој надворешен уред е добро компатибилен со Windows XP / Vista / Win7 / Win8 / Win10 / Linux, os 8.Тоа е идеален за APPLE / DELL / SONY / SAMSUNG / ASUS / ACER / КС и други брендови лап-топ компјутери, ultrabook, КОМПЈУТЕР или десктоп дека без диск хардвер.Поддршка на CD-R, CD-ROM, CD+/-RW, DVD-ROM-от, DVD-R, DVD+/-RW, DVD-R DL, VCD дискови.Ќе ви овозможи да се види филмови, слушате музика, да create backup диск, инсталирајте софтвер или горат музика диск.

R

Избор на клиент