.

.

Tommee Tippee Секој Ден Pacifiers, Симетрични Ортодонтски Дизајн, BPA-Free Силикони - 6-18 Месеци, 2 Count

Tommee Tippee Секој Ден Pacifiers, Симетрични Ортодонтски Дизајн, BPA-Free Силикони - 6-18 Месеци, 2 Count

DEN 182.40
Залиха

Pacifier со традиционалните shield стил кој разбраното дизајни, идеални за секојдневна употреба.Симетрични ортодонтски форма наменета за поддршка на природните орален развој.Реверзибилна pacifier брадавица што го прави полесно за бебиња правилно да ја вметнете pacifier.На брадавица форма на pacifier е повеќе како шише брадавица за повеќе запознаени чувство за вашето бебе.Сите tommee tippee pacifiers BPA-free за крајна уверување.Answer : ___________________________ NOTE : Производот се доставени може да има варијации на боите.На инстинктивно акција на бебиња им помага да се смири и да се смири бебиња и сите родители се знае има ништо повеќе прекрасна од спокојното, содржината бебе.Па, кога треба да се претвори вика и sobs во насмевки и спиење, едноставно ги собереш Tommee Tippee Секој Ден pacifier.Како симетрични силикони baglet е целосно е реверзибилна, нема погрешна страна-up па pacifier секогаш ќе биде поставена правилно во вашето babys уста, дури и кога тие го стави во устата себе.Криви shield седи удобно помеѓу babys брадата и носот и дупки во секоја страна овозможи екстра протокот на воздух и да се спречи start-up на влага која ви помага да го заштитите babys деликатна на кожата од иритација.На BPA-free силиконска брадавица е мек и флексибилен, додека, исто така, се силни и издржливи.Мазната површина на силиконски е многу лесно да се чисти и сакајте ги апсорбира дамки и мириси.Едноставно поп во sterilizer, се мијат со рака или во машина за миење садови.Ние препорачуваме против продолжено pacifier користат над 24 месеци и запирање pacifier користите кога детето е постаро од 36 месеци. *Од независна студија во јули 2021 на 416 мајки со 0-36m дете, кој во моментов се користи на Tommee Tippee pacifier : *99% од мајки би го препорачал на Tommee Tippee pacifier *97% од мајки се каже Tommee Tippee pacifier помогна да се населат бебе *93% од мајки велат дека бебињата сакаат своите Tommee Tippee pacifier *97,5% од бебињата се прифати Tommee Tippee pacifier.

R

Избор на клиент