.

.

Силиконски Чорапи, За Нога, Рака & Помине Грижа Нога Заштитник Нога 1 Пар За Заштита На(S) Нога & Рака Нега

Силиконски Чорапи, За Нога, Рака & Помине Грижа Нога Заштитник Нога 1 Пар За Заштита На(S) Нога & Рака Нега

DEN 220.56
Залиха

★ Спречи пета напукнување : На emollient силиконска база задржува доволно влага за да се задржи пета кожата многу посмирен и moisturized, спречување на сува кожа и заштита на кожата од пукање. ★ Удобно да го користите : Направен од висок квалитет со силиконска материјал, кој е мека, дише и удобно; Одлично за луѓе стоење или одење долго време еден ден на мажите на жените На гелови за завиткување. ★ Пета болка подлога : Шок апсорпција, намалување на притисок на петата и ублажување на болка во петицата, заштита на кожата од болни иритација, плускавци, calluses и plantar fasciitis. ★ Намали calluses : Да се распаѓаат на хард и задебелена пета, да го ублажи calluses на нога и хидрат пета, заштита на кожата против пилинг. ★ Перат и еднократно : 1 пар на пета чорапи, рака мие со топла вода и сапун, а потоа воздух сушени, може да се користи и ден и ноќ да се даде максимум третман.Ова нога чорапи е дизајниран за навлажнувачки твоите нозе, крек-доказ со дупки, да дишат, да ви далеку од болката на подсечен болка.Тоа е направен од висок квалитет со силиконска материјал, кој е мека, дише и удобно.Честички на дното е против пролизгување, ги ублажува нога болка и го намалува нога притисок.Карактеристики : 1. Негување, анти-напукнување и навлажнувачки нозе, далеку од подсечен болка.2. Мие и унисекс, тоа може да се мијат постојано користите подолго време.3. Флексибилни се водат без деформација, анти-водат силиконски материјал се комфорни и издржливи. 4. Намали триењето, дише и deodorant, мека шок апсорпција, погодно за секојдневна употреба.5. Честички на дното е против пролизгување, ги ублажува нога болка и го намалува нога притисок.6. Направен од висок квалитет со силиконска материјал, кој е мека, дише и удобно.Спецификација : Предмет Тип : Силикони Socks Material : Silicone Optional Боја : Розова, Бела, Кожата Color Optional Големина : S, M, L Количина : 2 парчиња Size CN Size Item Size Package Weight L40-4521 * 10см / 8.3 * 3.9inch134g M34-3919 * 9.5 cm / 7.5 * 3.7inch121g S30-3417 * 9.5 cm / 6.7 * 3.7inch103g Пакет Листата : 2 * на Силиконски Чорапи.

R

Избор на клиент