.

.

MELUCEE 15 Светла Sputnik Лустери Бранеа Месинг Среден Век Таванот Светлина Тела Модерна Pendant Осветлување за Дневна Соба и Спалната соба Foyer

MELUCEE 15 Светла Sputnik Лустери Бранеа Месинг Среден Век Таванот Светлина Тела Модерна Pendant Осветлување за

DEN 3359.76
Залиха

ЛЕСЕН за ИНСТАЛАЦИЈА : Сите рацете се пре-жичен за лесна инсталација.сите монтажа хардвер и брзо се инсталира водич се вклучени во пакет. ПРИЛАГОДЛИВИ : ова 15 светла sputnik лустерот доаѓа со 4 Прачки(1 прачка=10 инчен) за да ја Прилагодите Виси Должина. АГЛЕСТА ТАВАНИ : Ова месинг лустерот со трајни зглобот може да се монтира на vaulted или аглеста тавани. СВЕТИЛКИ ТИП : LED/CFL.Wattage По Сијалица : Max 60 W.Сијалица База : E26 Светилки.Број на Сијалицата : 15 Светилки (Светилки НЕ се Вклучени). DIMMABLE : Може да биде целосно dimmable кога се користи со dimmable светилки и компатибилен dimmer switch за да се создаде добра атмосфера.Боја : 15 Светла Месинг Pendant Тип : Sputnik лустерот.Боја : Брусен Никел,Месинг,Црна и бела (3 БОИ).Прилагодлива Висина : Има 4 прачки(1 прачки=10 инчен) може да се инсталира како и должина што сакате.Број на Светилки : 15. Сијалица Тип : Било LED светилки или со други со E26 база тип.(Светилки Не Се Вклучени).Dimmable : целосно dimmable кога се користи со dimmable сијалица и компатибилен dimmer switch.Примена : дневна соба, трпезарија, кујна,бар, ресторан, foyer, спална соба, кујна островот, детска соба, ходникот.

R

Избор на клиент