.

.

Sunlee контроли 3 Пол 90 Amp контактор 120V серпентина одговара на Siemens 42GE35AJ еквивалент ДП Контактор HVAC Контактор

Sunlee контроли 3 Пол 90 Amp контактор 120V серпентина одговара на Siemens 42GE35AJ еквивалент ДП Контактор HVAC

DEN 2126.40
Залиха

3 Пол 90 Amp 120 Volt серпентина.Се сретне УЛ 508/UL 60947-4-1. Сребро Кадмиум Оксид Контакти.Калеми мора класа F изолација.База на собранието е направен од високи перформанси најголемиот Дел (Тесто) калапи соединенија. 3 ПОЛ 90 FLA 120 ОИЕ 120 V Серпентина Volts Контактор. · Snap-за помошни контакти. · Брзо-поврзете терминали. · Сребро Кадмиум Оксид Контакти. · Серпентина е класа F (155° C) изолација систем со широк спектар на напони и 50/60 Hz рејтингот. · Вклучува Повлечи, лопата терминали, и ги опфаќа. · База на собранието е направен од најголемиот Дел (Тесто) калапи соединенија, изолирани за да се заштитат од физички и електрични штета.Запечатени домување, отстранлив капак, универзална стапало.Sun Lee е ДП контактори се подложени на строги квалитет инспекции и постапки за тестирање.Животниот век, двата електрични и механички, ќе ги исполнуваат или надминуваат индустрија барања за изведба за одредена намена уреди.Sun Lee Определено Цел Контактори ги исполнува суштински стандарди барања, се подложени на строги квалитет инспекции и постапки за тестирање.Ниска VA "не горат" серпентина дизајн им овозможува на минимум КПТ барање и failsafe сигурноста за време на brownout услови.Универзална монтажа плоча со повеќе издолжени дупки овозможува контактори да се користи со истиот монтажа, овозможувајќи лесно замена или едноставна замена.

R

Избор на клиент