.

.

YacCCC Мини Центрифуга Лабораторија Центрифуга Машина Фиксна Брзина на 7000rpm, 2 Rotors, 110V

YacCCC Мини Центрифуга Лабораторија Центрифуга Машина Фиксна Брзина на 7000rpm, 2 Rotors, 110V

DEN 1919.76
Залиха

Разни Капацитет : Применливи за 2ml, 1,5 ml, 0.5 ml, 0.2 ml центрифуга цевки и 0.2 ml 8 центрифуга цевка.Мини Центрифуга : Ниско ниво на бучава, непречено функционирање, трајни и одржување-бесплатен brushless DC мотор, безбеден и сигурен.Работен Век Гаранција : Мотор со топката лежишта, германски увозот четка и комутаторот за префрлување.Животот на центрифуги е повеќе од 500 часа.Оваа мини десктоп фиксна брзина на центрифуга е исклучително парче на лабораториска опрема, и се користи за да се оддели течности, гасови и течности со густина.Широко се Користи за Лаборатории, Вклучувајќи ги и Оние Во Медицински, Клинички, Индустриски и научни Истражувања Објекти.Лабораторија центрифуги се дизајнирани за посебна течности, гасови и течности со густина.На супстанции се одделени со се врти во мали садови или цевки на релативно високо, фиксна брзина.Максималната релативна центрифугалните сили притисоци поцврсти материи надвор, а помалку густа супстанции се насочи кон центрифуга е центар.Центрифуги, често се користи во лабораториите, вклучувајќи ги и оние во медицински, клинички, индустриски и научни истражувања објекти.Спецификација : Тип : Рака центрифуга 7000 тип на Моќ : 30 VA Брзина : 7000r/min Брзина во однос отстапување : ≤ ±2.5% Брзина, стабилноста и точноста : ≤ ±1% Бучава : ≤70d B Капацитет : 0.2 ml×6, 0.5 ml×6, 1,5 ml×6 Амплитуда : ≤ 0.1 mm Тест решение температура : ≤10℃ извор на Енергија : AC110 V±5%, 48 Hz-62 Hz Анти-електричен шок тип : Б-Класа ⅱ прекинувач : Притиснете 1, pass, Притиснете 0, отсечени Стандард totor бар : 0.2 ml×16 Димензии : 19×19×12.5 cm Операција Методи : - Приклучок за во струја, притиснете на прекинувач 0. - Иста количина на примерок цевка, а потоа се претвори во дупка симетрични.Не е дозволено да се мешаат различни спецификации на центрифуга цевка. - Кога ќе притиснете на центрифуга маска, дека не треба да се слуша звукот на вратата, и центрифуга покрие не отскокнување исклучување. - Кога притиснете 1, тоа се зголемува брзината centrifugation. - Кога центрифуга крајот, притиснете на прекинувачот 0. Притиснете го капакот по роторот престана да врти.Тогаш центрифуга усна појавува и отворен, можете да го отстраните цевка.Пакување листа : 1 X Benchtop центрифуга 1 X упатство за ракување 10* 1,5 ml центрифуга цевка 10* 0.5 m L центрифуга цевка 10* 0.2 m L центрифуга цевка 16* 0.2 m L стандард бар роторот.

R

Избор на клиент