.

.

DEWALT Мелење Тркала, Тежок Материјал Отстранување, 7-Инчен (DW4773)

DEWALT Мелење Тркала, Тежок Материјал Отстранување, 7-Инчен (DW4773)

DEN 1176.00
Залиха

Висок Дијамант концентрација за долг живот и агресивни материјал отстранување на мелење тркала.Голем Мелење сегменти со топлина третираат челик тело кое обезбедува зголемува издржливост и на тркалото на животот на мелница диск.Продолжен перформанси дијамант матрица на мелница тркала обезбедува 350x е животот на конвенционалните абразиви и agreeeive материјал отстранување.Опис на производот Со висок дијамант концентрација за подолг живот и агресивни материјал отстранување, DEWALT Мелење Тркала последните 350 пати подолг од конвенционалните абразиви.Голем мелење сегменти со термички обработени челик тела испорача помага за зголемување на издржливост и на тркалото на животот.Доследно дијамант дистрибуција нуди континуирано високи перформанси.На DEWALT DW4773 седум-инчен мелење купот на воланот се грижи за било каков вид на тешки-должност ѕидани мелење каде што само на повеќето агресивни материјал отстранување е потребно.Двоен ред дијамант изградба отстранува материјал брзо и термички обработени челик тела се дизајнирани за зголемување на издржливост и зголемена на тркалото на животот.На DW4772 е дијамант матрица дизајн дава оваа мелење тркало до 350 пати подолг живот од другите конвенционални абразиви.Ова седум-инчни дијамант првенство мелење тркала карактеристики максимална брзина од 8,600 ВРТЕЖИ во минута и да има 5/8 инчи арбор.Стр.кога('A').извршување(function(A) { A. на('а : проширувач : toggle_description : за да се префрлате : колапс', функција(податоци) { прозорец.скролувајте(0, податоци.проширувач.$проширувач[0].offset Top-100); }); }); Од Производителот DEWALT Дијамант Првенство Тркала се дизајнирани да се користи за мал и голем агол брусилки.Тие се дизајнирани со оптимизиран за сечење матрица.Високиот дијамант концентрација обезбедува за побрзо исечете го оценувате додека на висок квалитет на дијаманти обезбеди подолг сечилото живот.Согласност дијамант дистрибуција и концентрација обезбеди високи перформанси.Двоен ред на дијаманти на овие ножеви се обезбедува за тешки материјал отстранување и овозможува подолг живот.

R

Избор на клиент