.

.

Поцинкуван Палета Џек 4400 lbs Цинк Позлатен Палета Камион 27 x 48 - Корозивни Средини и Ладилник Области (Количина: 2)

Поцинкуван Палета Џек 4400 lbs Цинк Позлатен Палета Камион 27 x 48 - Корозивни Средини и Ладилник Области (Количина:

DEN 2138.40
Залиха

4400 LB КАПАЦИТЕТ-Оваа палета камион има тежина капацитет на 4400lbs, може да се користи да се укине и транспортни палети лесно и непречено.PREFECT ГОЛЕМИНА-27" целокупната работна ширина (14.4" помеѓу предници) 48" долго предници со 2.95" вилушка царинење, 7"x2" артикулирани палета џек тркала со 200 степен волан агол.ТЕШКИ-ДОЛЖНОСТ ИЗГРАДБА-Палети Камион се направени од цинк позлатен и најлон тркала која е отпорна на абење и отпорност на корозивни средини и ладилник области.ЕРГОНОМСКИ се СПРАВИ со КОНТРОЛА-Палети камион има голем лесен-за-користење ергономски рачка, која со 3-функцијата контрола(се подигне, неутрални и пониски)за подобрување на удобност и леснотија на ракување.ИСКЛУЧИТЕЛНА ИЗРАБОТКА-Weldless интегрирани пумпа обезбеди нема истекување; Поцинкуван палета џек камион пумпа за екстремна издржливост, дури и во суровата средина. ❥Стабилноста и Сигурноста На засилување на грбот на сите гранки се обезбеди нивната сигурност и Роботски заварување технологија обезбедува неспокојот заврши и повисока сила на камион тело Солидна предници преку составен печат Хром позлатен клипот прачка за да се обезбеди мирен и мазна кревање и долг животен век ❥Високи Перформанси На хидраулични се справи нуди три контрола на позиции : лифт, пониски и неутрални Печат прстени согласност на германски стандарди обезбеди одлични перформанси ❥Удобност Стандард EOSLIFT се справи со ергономски јамка дизајн го намалува заморот Палета влез и излез ролки нуди полесен влез и излез на палети ❥Лесно Одржување Galvanization на нафта пумпа за да се избегне рѓа и го продолжи својот животен век заштита од Преоптоварување спречува камион од апликацијата под преоптоварен состојба, намалување на трошоците за одржување Целосно ограден пумпа избегнува контаминација и масло протекување Лесен пристап до подмачкување поени за лесно одржување Спецификации на Производот Бр. : M20 Z Капацитет (КГ.) : 4400 Вилушка Големина W x L : 27 x 48" Вилушка Висина Min / Max : 3 / 7.5" Тркало Материјали : Најлон Тежина (КГ.) : 159.

R

Избор на клиент