.

.

алуминиум материјал 2,5 mm orifice 2/2 начин пневматски вентил 1/4NPT 110VAC електромагнетниот вентил 2V025-08

алуминиум материјал 2,5 mm orifice 2/2 начин пневматски вентил 1/4NPT 110VAC електромагнетниот вентил 2V025-08

DEN 230.16
Залиха

Модел Тип : 2 V025-08. Тип : 2 позиции 2 начин.Работен Притисок : 25-116psi.Работна Температура : 0-140°F. Напон : 12 VDC 110 VAC.Порт szie : 1/4"NPT.Работата Тип : Директно делува тип.Материјал : Алуминиум. 1.2 V025-08,директно дејствување и нормално блиску тип 2/2 начин електромагнетниот вентил,обично се користи за вода и воздух. 2.Вентил телото е направено од алуминиум. 3.Таа има висока прецизност пилот раководител на одличен проводник материјал со висока цврстина и висока зачестеност одговор за неспокојот на работата. 4.Напон : DC12 V AC110 V,проток на воздух порта големина is1/4" NPT. 5.Структурата е мал и компактен,тоа е лесно да се работи, лесен за инсталација и лесен за да го отстраните.

R

Избор на клиент