.

.

Jienk DB25 2packs Solderless Машки RS232 D-SUB Адаптери Сериски, 16mm потенки 25 Pin Порта Терминал Solderfree Збег Конектор Одбор со Случајот Додатоци

Jienk DB25 2packs Solderless Машки RS232 D-SUB Адаптери Сериски, 16mm потенки 25 Pin Порта Терминал Solderfree

DEN 431.76
Залиха

ШИРОКО АПЛИКАЦИИ : збег одбор може да се користи за автоматска контрола на опрема, индустриска опрема за контрола, каса, даночна контрола на машина, компјутер, итн.ИЗДРЖЛИВИ : Бакар cored позлатени зглобовите се користи за издржливост, приклучување отпор и добар контакт.Таа донесува сите-бакар заштита на животната средина бакар терминал, која има добар пренос и им овозможува на струја на 10 A.СИГУРЕН : Секој производ е опремен со crimping прстен, 5mm, 6mm, 7.5 mm, 8.5 mm 4 различни големини на опашката цевка.Осигурајте се дека кабелот е влечат во употреба, без да предизвика падна жици или сиромашни контакт.Без Лемење Потребно.Усвојување на еколошки изолирани терминал блок.Само користење мал шрафцигер да се отвори терминал блокови, слајд во вашиот заробени или цврсти-core жица, и повторно да се стегне.ПОТЕНКА : дебелината е само 16mm, да се обезбеди дека производот може да се користат во тесен простор.Сите бакар база, контактиран подобро.Чист бакар злато позлатен зглобовите, отпорност на приклучокот.Секој производ е опремен со crimping прстен, 5mm, 6mm, 7.5 mm, 8.5 mm 4 различни големини на опашката цевка.Осигурајте се дека кога сте во употреба сакајте предизвикува падна жици или сиромашни контакт.На DB25 Solderless Машки Адаптер за Полнач терминали за да се олесни пуштање во употреба на опрема од проектот.Тие може лесно да бидат поврзани со сопствен должина на кабел како и да создаде сопствен pinout, создавање на постојани и трајни конекција за сите апликации.Сите сигнал пристаништа се јасно име и ознака на двете страни на одборот за брз жици и да се намали грешката.

R

Избор на клиент