.

.

Gearmo Мини USB да RS485 / RS422 Конвертор FTDI ЧИП со Завртка Терминали и Windows Поддршка 10

Gearmo Мини USB да RS485 / RS422 Конвертор FTDI ЧИП со Завртка Терминали и Windows Поддршка 10

DEN 695.76
Залиха

КОНЕКТИВНОСТ – за Овој USB на РС-485/ RS-422 сериски конвертор со LED за RX, TX, и Моќ.Овозможува целосен опсег на тестирање за овој уред.УНИКАТЕН СПОЈ - конвертор содржи единствен I/O кола со внатрешна нула задоцнување.Авто transceiver во рамките на контроли на податоци поток автоматски без handshaking сигнали, како што се РТС, DTR, итн.СУПЕР КОМПАКТЕН ДИЗАЈН - САД-422485 е мал, компактен конвертор кој се справува со големи комуникација работни места во конвертирање на RS 485 да RS 422. НЕ ACCIDENTIAL DISCCONECTS - Направете вашите конекции безбедна, едноставна и безбедна со завртка надолу терминали на нашата RS422/485 адаптер.Само лента вашиот жици, вметнете и прицврстете ја надолу.ЗОШТО Gearmo?Вашиот Доверлив Партнер со седиште во САД, Обезбедување на Advanced Engineering, Високо Сигурен и Супериорен Изграден Производи за да се справат со најсложените индустрии за повеќе од 20 години.Допрат до нас за CAD, Механички Цртежи и, Податоци Листови.Да се обезбеди Целосна Или Half Duplex Сигнали Без скокач!Поврзете го вашиот RS 422 или RS 485 периферните на USB Порт и веднаш да се заштити од 600 W молња штрајкови и 15 KV ESD бранови.Користејќи ја својата FTDI FT232 RL чип сет, ќе имаат plug-and-play карактеристики и пренос на цени од 300 до 921,600 основни поени автоматски детектиран.Одлично за point to multi-point комуникација со до 32 уреди поврзани на конвертор!.

R

Избор на клиент