.

.

6 Ронки:3000 Мека Lapidary Дијамант Тркала за Cabbing Мелење Пескарење Полирање

6 Ронки:3000 Мека Lapidary Дијамант Тркала за Cabbing Мелење Пескарење Полирање

DEN 1055.76
Залиха

6 инчен МЕКА дијамант lapidary мелење тркала, ЧАКАЛ : 3000. Тркала надворешен дијаметар : 6 инчен.Тркала ширина : 1 1/2 инч.Создаден дијаметар : 1 инч.Намалување на spacer вклучени за да се вклопи во арбор шахти : 1 инч, 3/4 инчи, 5/8 инчи, 1/2 инч.МЕКА смола врзани дијамант lapidary тркала се постигне супериорна изведба, дава висок квалитет заврши.Тркала совршено се изврши полирање, пескарење, обликување, cabbing и мелење операции.Работи со повеќето камења и скапоцени камења.Ќе работи со повеќето cabbing машини како што се : Covington, Кабината Кралот, Genie, Lortone и други.

R

Избор на клиент