.

.

JBL Клуб 602CTP - 6.5, дво-насочно Компонента Говорникот Систем со Tweeter Pod

JBL Клуб 602CTP - 6.5, дво-насочно Компонента Говорникот Систем со Tweeter Pod

DEN 5038.80
Залиха

JBL Чист Бас Звук.Плус Една Woofers Шишарки.Edge-управувано Свила Купола Tweeter.Поголем Магнет, Поголема Моќ За Ракување.Висока Излезна 3 Ohm Дизајн.Клуб коаксијален и компонента јазик донесе JBL про звук на повеќе возила.Нивните компактен дизајн значи дека тие ќе се вклопи во повеќе возила од многу од нашите конкуренти, и нивната висока сензитивност обезбедува извонредни перформанси дури и со скромно-напојува фабрика системи.Солиден полипропилен конуси со Плус Еден дизајн испорача тешко удирање бас и долго перформанси живот.Edge-управувано свила купола високотонци испорача поширока и неспокојот висока зачестеност одговор, никогаш не груби без оглед на излез ниво.Морска ѕвезда Tweeter Монтажа Адаптер и јас-Планината Tweeter Монтирање на Комплет во компонента говорникот систем за лесна инсталација.Достапни во голем број на стандардни големини— 3", 4", 5-1/4", 6 1/2", 6" x 8", 4" x 6", 6" x 9", и 3/4" — тие се совршено се надополни од фабриката јазик.

R

Избор на клиент