.

.

TAMIYA Америка, Inc 1/48 Messerschmitt Bf 109 G-6, TAM61117

TAMIYA Америка, Inc 1/48 Messerschmitt Bf 109 G-6, TAM61117

DEN 1003.20
Залиха

Скала 1/48 пластични модел собранието комплет.Моделот пресоздава паркирани авиони.Богато-детален опис на DB605 A мотор, мулти-дел рекреација.Моторот cowlings може да биде прикажан отворено да го покажат убава рендерирање, заврши со парична казна depictions на разни помошни компоненти.На cowlings исто така, може да биде прикажан како затворен.Cowling и делови на мотор се во прилог преку магнет за да се овозможи нивна размена по модел е состави.Карактеристична двојна радијатор клапи во крилја може да биде прикажан во нагоре или надолу позиции, или комбинација од двете.Делови се вклучени за да се рекреираат капка резервоарот.Оваа прецизност модел авион собранието комплет опишува Messerschmitt Bf 109 G-6 варијанта.Тоа што комплименти Tamiya други варијанти, како што се E-3 и E-4/7 Trop. ??Bf 109 е легендарниот име во воздухопловството, авион, кој ги комбинира долговечност и флексибилност во рацете на Луфтвафе и други воздухопловни сили.Г-6 беше повеќето prolifically произведени Bf-109, сметководство за повеќе од една третина од вкупниот број.Воведен во почетокот на 1943 година, тоа би можело да биде опремена со underwing 20mm топови во парчиња, или синхронизираат 13mm митралези во специфичен испапчен во пресрет на пилотската кабина, и беше придвижуван од Дајмлер-Бенц DB605 A течноста за ладење V12, кој даде врвот airspeed на 640km/h. ??Бара боја и собранието.

R

Избор на клиент