.

.

Sentry Снабдување 642-0107 Т-27 Torx Безбедност Машина Завртка w/Pin, #x 10-24 3/8 во, Нерѓосувачки Челик, Пакување од 100

Sentry Снабдување 642-0107 Т-27 Torx Безбедност Машина Завртка w/Pin, x 10-24 3/8 во, Нерѓосувачки Челик, Пакување

DEN 579.60
Залиха

Овие Т-27 Torx завртки се користи заедно со Т-27 барел ореви каде што си игра-доказ за инсталација на хардвер е најпосакувана.Овие подесувате-доказ завртки имаат 3/8 инчи стигне и #10-24 теми.Сатенски финиш.Нерѓосувачки челик изградба.Карактеристики ребрести прирабници на долната страна на fastener глави; "gills", за зголемување на одржување моќ кога се инсталира.Т-27 Torx барел ореви се од Нерѓосувачки челик, сатенски финиш.Тие имаат подесувате-отпорни 6 лобус безбедност дискови со центар иглички кои се помогне во спречување на расклатување и отстранување.Овие сврзувачки елементи се произведени со #10-24 теми и имаат вкупно дофат на 3/8 инчи, со 1/4 инчи надворешен дијаметар, и 7/16 инчен глава дијаметар.Инсталација и отстранување на овие видови на обезбедување сврзувачки елементи бара Torx возачот алатка, или вметнување делови за електрични алатки.Повеќе заедничко име е Секс завртки и Чикаго завртки.

R

Избор на клиент