.

.

Фунта Печат CFF7237.800.125.150X5 7237 Црвено Гумени Полно Лице Заптивка, 8.62 ID, 8 Цевка Големина, 1/8 Дебела, Притисок Класа 150# (Пакување од 5)

Фунта Печат CFF7237.800.125.150X5 7237 Црвено Гумени Полно Лице Заптивка, 8.62 ID, 8 Цевка Големина, 1/8 Дебела,

DEN 1893.60
Залиха

Вие ќе добиете максимална ефикасност од нашите заптивка материјали кога ќе ги користат нашите заптивка инсталација постапка. [1] чисти и ја испита прирабници, површина или делови кои бараат заптивка.Чисти или да го замени вашиот завртки, навртки & подлошки.Подмачкување на гром е, конец, навртки, подлошки и на долната страна од главата со графит врз основа соединение.Рамни подлошки се препорачува да се обезбеди дури и дистрибуција на bolting сила.Обезбеди лубрикант не contaminate заптивка.Внимателно ја вметнете заптивка помеѓу парење површини.Употреба на вртежен момент клуч е препорачливо.Ова обезбедува подолг живот и течење слободни перформанси.Дали автомобилска главата заптивка или прирабница заптивка, тоа треба да биде torqued.Направи четири дури и ''increment '' поминува во 12-6-3-9 часот шема секвенца.Соодветни стрес на заптивка материјал што се користи е клучот за нејзиниот успех, кој варира во зависност материјал избрани.Фунта Печат Inc стил #7237 Црвено гумени е Кополимер на styrene и butadiene со генерално добри физички својства што го прави економски заптивка Црвено гумени дихтунзи, често се нарекува СДР за кратко Оваа синтетички материјал беше развиена како алтернатива на природни rubbers Фунта Печат #7237 Црвено гумени СДР согласува лесно да нерамна страната површини, има добра отпорност на триење, одлично влијание сила, многу добра еластичност и висока затегнувачка цврстина Црвено гумени (СДР) е многу популарна страната заптивка материјал за топла или ладна вода СДР Црвено гумени не е погоден за употреба со масла, горива, растворувачи или хидраулични течности Црвено гумени е повеќето цена ефективен гумена заптивка опција се достапни за апликации кои бараат цврсти индустриски еластомер Фунта Печат Inc од њу џерси стил 7237 имаат докажано својата долгорочна сигурност во текот на многу години.

R

Избор на клиент