.

.

2021 Најновите Леново Flex 5 14 FHD 2-во-1 Бизнис Допир Лаптоп, AMD Ryzen 5 4500U(Победи i7-8750H), 16GB RAM меморија, 1TB NVMe SSD, Дигитално Пенкало, Победа 10 w/Дух Манта Додатоци

2021 Најновите Леново Flex 5 14 FHD 2-во-1 Бизнис Допир Лаптоп, AMD Ryzen 5 4500U(Победи i7-8750H), 16GB RAM меморија,

DEN 11976.00
Залиха

【AMD Ryzen 5 4500 U Процесор & Windows 10】AMD Ryzen 5 4500 U Процесор (6-Core, 2.3 GHz До 4.0 GHz).Напојува од страна на AMD Ryzen 5 4500 U мобилен процесор со Radeon графика, ќе имаат перформанси да се направи повеќе, од било каде.Со повеќе јадра, ќе доживее реакција дека скокови во акција за продуктивноста, игри, и содржина на создавањето. 【14.0" FHD Touch Дисплеј】14.0" FHD (1920 x 1080) Допир на Екранот.Ви дава простор и јасност што треба да ја добиете вашата работа. 【16 GB RAM меморија】Reams на high-bandwidth DDR4 RAM меморија за непречено извршување на вашите графика-тешка PC игри и видео-уредување на апликации, како и бројни програми и интернет пребарувач јазичиња сите одеднаш. 【Надгради за да се 1 TB NVMe SSD】Оригиналниот Печат е отворена за надградба САМО.PCIe базирани на флеш меморија е до 17x побрзо од традиционалните 5400-вртежи во минута лаптоп хард диск. 【ГМ Пакет & До 10 часа на батеријата】Дух Манта Додатоци, вклучувајќи HDMI Кабел, USB extension мозок и Mouse Pad.До 10 часа на батеријата, со надополнување на технологија на власт вашиот лаптоп компјутер и до 80% во рок од само еден час.Idea Pad Flex На 5 Idea Pad Flex 5 ви дава повеќе креативни избори, со мешање перформанси, поврзување, забава и достапност со елегантен дизајн и се чувствуваат.Од 0° до 360° во флеш На Idea Pad Flex 5 е дизајниран за да ги задржи вашите идеи тече, насекаде, во секое време со способноста на мулти-режим на вашиот лаптоп и го користат во 'Лаптоп' режим за секојдневна компјутери, "Шатор' режим за споделување работи, 'Стои' режим за кога-го гледа, или 'Таблета' режим за повеќе интуитивен интеракција.Ние продаваме компјутери со надградена конфигурации.Ако компјутерот измени (наведени погоре), а потоа производителот кутија ќе се отвори, за да бидат тестирани и се проверуваат и да ја инсталирате надградба за да се постигне спецификации, како рекламира.Ако не се измени наведени, објектот е неотворена и неизпробван.Дефекти & флеки се значително намалени од страна на нашите во-длабочината на инспекција & тестирање.Хард Диск : Надгради за да се 1 TB PCIe SSD Меморија : 16 GB DDR4 SDRAM Оптички Диск : Не се Прикаже : 14-инчен FHD (1920 x 1080) IPS екран осетлив на допир Екран Резолуција : 1920 x 1080 екран осетлив на допир : Да Процесор : AMD Ryzen 5 4500 U Процесор (6-Core, 2.3 GHz До 4.0 GHz) Графика : AMD Radeon Графика Оперативен систем : Windows 10 Дома Bluetooth : Да WLAN Конективност : 802_11_AC Портови : 1 x USB-C, 2 x USB-A, 1 x HDMI, 1 x приклучок за Слушалки/Звучници/Line-Out Приклучок, Батерија : 3-cell lithium_ion Димензии L x W x H (инчи) : 12.66 x 8.56 x 0.82 Тежина : 3.63 lbs.

R

Избор на клиент